Müziğin Sesini Aç
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siteye Hoşgeldiniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hadi bilin bakalım :)

3 posters
YazarMesaj
BuRaKg!!!
Üye
Üye
BuRaKg!!!

Hadi bilin bakalım :) Empty
MesajKonu: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 3:54 pm

Sorular
1.Bir tenis topunu olası en uzak noktaya fırlatıyoruz.Top,hiç kimse yakalamamasına ve hiçbir yere çarpmamasına rağmen bize geri dönüyor.Topa başka herhangi bir madde de iliştirilmediğine göre de bu nasıl olur?

2.Türkiyede olan iki ilin harfleri aynıdır.Sizce hangileri?

3.Çok yağmurlu bir günde gece küçük iki kişilik arabanızla yola devam ediyorsunuz. Yolda bir kulubenin içinde 3 kişi var ve sizi durduruyorlar.Biri çok ağır hasta hastaneye gitmesi gerekiyor.İkincisi bir doktor ama tesadüfki geçen sene sizi ölümden kurtaran bir doktor yani ona minnet borcu hissediyorsunuz.Üçüncüsüde hayallerinizin erkeği /kadını ve aniden aşık oluyorsunuz.Bu durumda davranışınız ne olur nasıl bir mantıkla davranırsınız.

4.Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları kediler çantalar kadınlar - Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur ?

5.Adamın biri bir tilki bir piliç ve bir çuval mısırı önlerindeki nehrin bir yakasından öteki yakasına geçirecekmiş. Adam kayıkta yanında yanlız bir şey taşıyabiliyormuş. Eğer tilki ile piliç yanlız kalırlarsa tilki piliçi yer. Eğer piliç ile mısır çuvalı yanlız kalılarsa piliç mısırı yer. Bu durumda adam bütün bunları karşı kıyıya nasıl taşır?

6.Güneş bir tanrıysa neden batar?

7.3 cocuğum var.Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yasındadır.İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yasındadır. Üçüncüsü bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 ise benim yaşım kaçtır

8.Saat te 2 kere ama Saniyede 1 kere meydana gelen nedir?

9.Hiç soru sormayan ama devamlı cevap bekleyen nedir?

10.bir trenin 4 vaganunda toplam 100 kişi var
eğer 1. vagondan 2. vagano 16 yolcu geçerse 2. vagondan 3.vagona 12 yolcu geçerse ve 3. vagondan 4. vagona 8 yolcu geçerse vagondaki yolcuların sayıları eşit alıyor
SİZCE BAŞLANGIÇTA HER VAGONDA KAÇ YOLCU VARDI?

11.Yumurta satıcısına kaç yumurta sattığını sordum. "1. Kişi yumurtalarımın yarısını ve bir yarım yumurta aldı sonra 2. Ve 3. Kişide aynı şekilde yumurta aldı. Hiç yumurta kırmadan bütün yumurtalarımı sattım". Acaba yumurtacı kaç yumurta satmıştır.
BuRaKg!!!
Üye
Üye
BuRaKg!!!

MesajKonu: Geri: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 4:24 pm

Cevapları bekliyorum
excep
Üye
Üye
excep

MesajKonu: Geri: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 6:44 pm

1.topu direk havaya atarsın . yer çekimi denen bişey var :D

2.aksayar ve sakarya

3.arabanın anahtarını doktora verir ve hastayla gitmesini söylerim, bende hayallerimdeki kişiyle orda kalırım

4.sadece bir kişi o da sensin sadece topkapıya giden sen varsın diğerlerını yolda görüyrsn

5.önce piliçi geçirir sonra geri döner tilkiyi alır geri dönerken piliçi alır yine yanına sonra mısırları alır tilkinin yanına gider sonra yine geri dönüp pilici alır

6.güneş batmaz.dünyanın dönmesinden biz öyle zannederiz xD(birz sallama ama olsun :D)

7.Babanın yaşı xy / 1. çocuk x / 2. çocuk y / 3. çocuk x+y
hepsinin toplamı : 10x+y+x+y+x+y=45
12x+3y=45
Yaşlar farklı olacağından : x=2(1.çocuk) / y=7(2.çocuk) / x+y=9(3.çocuk)
Dolayısıyla Baba = 27 yaşındaHepsinin toplamı 10x+y+x+y+x+y=45

8."A" harfi s-aa-t s-a-niye

9.telefon :D:D

10.1. vagondaki kişi sayısı X
2. vagondaki kişi sayısı Y
3. vagondaki kişi sayısı Z
4. vagondaki kişi sayısı T olsun.
X-16 = Y+16 (1. vagondan 2. vagona 16 yolcu geçti)
Y+4 = Z+12 (2. vagondan 3. vagona 12 yolcu geçti)
Z+4 = T+8 (3. vagondan 4. vagona 8 kişi geçti)
X-16 = Y+4 = Z+4 = T+8
X + Y + Z + T = 100
X=41 , Y=21 , Z=21 , T=17 son durumda vagonlarda 25'er kişi vardır.

11.7 yumurta 4-2-1
BuRaKg!!!
Üye
Üye
BuRaKg!!!

MesajKonu: Geri: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 6:46 pm

:D:DD:D:D: tebrikler forumtr uyeliğin varmı ? :D:D
excep
Üye
Üye
excep

MesajKonu: Geri: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 6:51 pm

hyr yok .zaten fazla forum sitelerine üye olmam bunuda biri bana xfire dan rica etti :D
dvvcx
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 7:39 pm

xfire'ın neydi ?

beni kırmadığın içinde teşekkürler bu arada
excep
Üye
Üye
excep

MesajKonu: Geri: Hadi bilin bakalım :)   Hadi bilin bakalım :) I_icon_minitimePaz Haz. 28, 2009 8:07 pm

xf : fearless12 tag : MsA.1

Hadi bilin bakalım :)
1 sayfadaki 1 sayfası